1 2 >

Renkli Çatal Bıçak Takımı Konsepti

 

Sofralarımızdaki zarafet anlayışı günden günden çok hızlı bir biçimde değişime uğruyor. Bu değişimin son dönemlerde en göz alıcı örnekleri şüphesiz renkli çatal kaşık bıçak takımları.  Günümüzün son derece değişken zemininden elbette çatal kaşık bıçak takımları da nasiplerini aldılar. Özellikle son yıllarda çatal kaşık bıçak takımı üretiminde kullanılan teknolojilerinde hızlı bir şekilde gelişmesi ile beraber renkli çatal bıçak takımı anlayışı sofralarımıza renk katma umudu ile hayatlarımıza girmeye başladı. Her ne kadar dünyanın birçok ülkesinde Çin ve Portekizli üreticilerin egemenliğinde çok geniş kitleler tarafından özellikle mat siyah çatal bıçak takımı konsepti kabul görmüş olsa da Türkiye gibi Orta Doğu’nun birçok ülkesinde hala kaplama çatal bıçak takımı tercih edilirken gold çatal bıçak takımı konsepti çok daha ön planda. Ne var ki son zamanlarda dünya trendlerinin takip edilmesiyle yemek takımlarının ve çatal kaşık bıçak seti anlayışının Türkiye’de de ciddi şekilde değişime uğramaya başladığını gözlemelemek hiç de zor değil. Çok daha lüks çatal bıçak takımı konseptlerinde yer alan renkli çatal bıçak takımı anlayışı henüz Türkiye’de çok yaygın olmasada Maddore ailesi bu konuda kendi ürettiği ürünleri ile ciddi bir biçimde pazardaki rakiplerinden ayrılmakta. Elbette diğer çatal kaşık bıçak takımı konseptleri gibi renkli çatal bıçak takımı alırken de kullanıcıların dikkat etmesi gereken hatta dikkat ettiği bazı detaylar mevcut. Özellikle renkli çatal bıçak takımlarında, setler son ürün haline ulaşana kadar çok çeşitli işlemlerden geçirildiği için kullanılan hammaddenin, altının ve boyanın kalitesi çok ciddi öneme sahip. Bunların yanında elbette renkli çatal bıçak takımı konseptinin asıl kullanım amacı sevdiklerinize hazırladığınız masalara modern ve renkli bir dokunuşla onların gönlünde bir yere sahip olabilmek bu sebeple kullanılan boyaların tonu, modellerin zarafeti ve şıklığı en az ürünün teknik detayları kadar hatta belki daha fazla öneme sahip. 

 

Renkli Çatal Bıçak Takımı Hammaddesi

 

Her ne kadar ülkemizde renkli çatal bıçak takımı denildiği zaman aklımıza direk plastik çatal kaşık bıçak takımları gelsede artık dünyada da geniş kabul gören paslanmazdan üretilen renkli çatal bıçak takımları ciddi bir biçimde ön plana çıkmaya başladı. Elbette bu konseptin yakalamış olduğu popülerite özellikle bazı Çinli üreticiler tarafından çok yanlış bir biçimde sömürülmekte ve birçok kullanıcıyı kullanılan kalitesiz hammaddeler neticesinde mağdur etmekte. Bu sebeple seçilen ürünlerin özellikle hangi paslanmaz çelikten olduğu uzun vadede herhangi bir problem yaşamamak adına mutlaka sorulmalı hatta varsa 304 paslanmaz çelik belgesi istenmeli. Kullanılan paslanmaz çeliğin 304 kalite olmaması halinde malesef uzun vadede çatal bıçak takımı üzerine kaplama işlemleri ile üretilen renkli çatal bıçak takımları kusma yaparak tüketicilerin istemsizce madur olmalarına sebebiyet vermekte. Bu maduriyetten kaçınmak adına ucuz renkli çatal bıçak takımı almak için uzun vadede sağlığınıza dahi zarar verebilecek bu tarz sorun teşkil eden ürünlerden mutlaka uzak durulmalıdır. Alınan ürünler belki başta pahalı olarak algılanabilir fakat uzun kullanım süreleri ve kaliteleri şüphesiz fiyatının tam karşılığı olacaktır. 

 

Renkli çatal bıçak takımı alırken alınan set ile alakalı tıpkı diğer çatal bıçak takımı modelleri gibi merak edilen çok genel bir soruda alınan takımın bulaşık makinelerinde yıkanıp yıkanamayacağı. Günümüzün bitmek bilmeyen hızlı hayat temposunda sevdiklerimize onları özel hissettirdiğimiz sevgi dolu sofralar hazırlamak maalesef eskisi kadar vakit ayıra bileceğimiz bir şey değil. Doğal olarak çatal bıçak takımı tercihi yaparken birçoğumuz ürünlerin bulaşık makinelerinde yıkanabilir olmasına özen gösteriyor fakat tabi renkli çatal bıçak takımı gibi yeni tarzda ürün üzerinde birden fazla işlem barındıran bu zarif moddellerde bulaşık makinelerinde yıkamak gibi bir seçenek maalesef pek mümkün gözükmüyor. Aslında bu noktada tüketiciler hayatın birçok yerinde olduğu gibi kullanım kolaylığı ve zarafet arasında zorlu bir seçim yapmak durumunda kalıyor. Ama elbette renki çatal bıçak setlerinin Bulaşık makinelerinde yıkanmıyor olmaları sofralarında sıradışı güzellikte heyecan verici zarafeti arayanlar için elbette bir sorun teşkil etmeyecektir ne de olsa her güzelliğin ufak da olsa bir bedel ile geldiğini çok iyi biliyoruz.  

 

Renkli Çatal Bıçak Takımı Tasarımları ve Renkleri

 

Tasarım denildiği zaman elbette işin içine kişisel zevkler ister istemez dahil oluyor ve genel olarak kabul gören bir seçimden söz etmek neredeyse imkansız hale geliyor. Renkli çatal bıçak takımı konseptini diğer çatal bıçak takımlarında en ciddi biçimde ayıran özelliği belkide tasarımdaki özgünlükleri. Özellikle günümüzün değişken kültürel yapısında kullanıcı ihtiyaçlarının da çok değişken olması üreticileri teknoloji noktasında daha kişisel ürünler üretebilmek için ciddi şekilde gelişmelere zorladı. Bu gelişmeler elbette en çok da tüketicilerin işine yaradı. Her ne kadar en iyi tasarım noktasında kesin bir sonuç ortaya koymak güç olsa da dünya genelinde geniş kitleler tarafından kabul görmüş ve görmekte olan modeller genelde bizim için en doğru modeller arasında oluyor diyebiliriz. Renkli çatal bıçak takımı konseptinden bahsedildiği zamanda üç temel renk çok ciddi bir biçimde öne çıkıyor ve tüketicilerin gönüllerinde taht kurmayı başarıyor. Birçok kişinin de belki de tahmin edebileceği gibi bu üç renk siyah, beyaz ve pembe. 

 

Siyah, beyaz ve pembe renklerinin renkli çatal bıçak takımı konseptinde nasıl bu kadar popüler olduğunun herhangi net bir cevabı olmamakla birlikte dünyanın birçok ülkesinde özellikle de batı medeniyetlerinde renki çatal bıçak takımı alırken tüketicilerin şüphesiz en çok yöneldiği üç renk siyah, beyaz ve pembe oluyor. Elbette artık olağanüstü boyutlara ulaşan bilgi akışı sonucu ürün trendleri de her geçen gün durmaksızın değişiyor. Son zamanlarda bu değişime ayak uyduran çatal bıçak konseptleri de nasibini almış gözüküyor ki kırmızı ve yeşil renkli çatal bıçak takımları da çok popüler hale gelmeye başladı. Elbette tasarım konusu büyük ölçüde kişisel zevklerin sonucunda şekillenen bir süreç fakat bazı modellerin üzerine uygulanan renk seçimleri o modellerin imzası haline gelebiliyor. Bu konseptte de mat gold çatal bıçak takımları üzerine statik toz boya ile yapılan siyah renklendirme olağanüstü güzellikte heyecan verici bir zarafete sahip olduğu hemen hemen herkes tarafından benimsenmiş gözüküyor ki pazardaki satış tepkileri de bu tezi doğrular nitelikte. 

 

Renkli Çatal Bıçak Takımı Parça Adetleri

 

Son yıllarda özellikle sosyal medyanın ve e-ticaretin vazgeçilemez bir biçimde haytımıza girmesi ile beraber artık firmalar tüketicilerin ihtiyaçları ile doğrudan alakadar oluyorlar. Bu süreçte doğal yollarla her kültüre özel ürün geliştirilmesi ile vücut bulmaya başladı. Artık hemen hemen her kültüre, alışkanlığa ve ihtiyaca uygun çatal bıçak takımı bulmak tek bir tuş kadar uzağımıza taşındı. Elbette bu durum renkli çatal bıçak takımlarının parça adetlerine ve set içeriklerine de doğrudan yansıdı. Dünyanın hemen hemen her ülkesinde her türlü set kombinasyonuna rastlamak çok olağan bir süreç haline geldi. Her ne kadar renkli çatal bıçak takımı konsepti çok daha lüks bir konsept olsada ve genel olarak daha az parça sayıları tercih edilse de bu durum her zaman böyle olmuyor ve diğer çatal bıçak takımı konseptlerinde olduğu renkli çatal bıçak takımı alırkende önümüze çok çeşitli kombinasyonlar çıkıyor. 

 

Dünya genelinde çeşitli pazarlarda yer alan renkli çatal bıçak takımı konsepti özellikler çinli üreticilerin daha uygun fiyatlara üst kalite malları son tüketicilere ulaştırma çabası sonucu 6’şar adet yemek kaşığı, yemek çatalı, yemek bıçağı ve çay kaşığından oluşan 24 parça çatal bıçak takımı olarak yerini aldı. tabiki bugün gelinen noktada pazara yeni oyuncularında girmesi ile beraber ürün çeşitliliği ve beraberinde setlerin içerdikleri yemek kaşığı, yemek çatalı, yemek bıçağı, tatlı kaşığı, tatlı çatalı, tatlı bıçağı ve çay kaşığı varyasyonlar ciddi şekilde çeşitlendi. Özellikle Amerika ve Avrupa gibi batı pazarlarında toplumların değişen aile kültürleri ile beraber yemek yeme alışkanlıkları da değişimlere uğradı. Bu değişim elbette yemek yeme alışkanlıkları ile doğrudan ilişkili olan çatal kaşık bıçak takımlarına da yansıdı ve renkli çatal bıçak takımları da bu değişimden nasiplerini aldılar. Yaşanan kültürel değişimler özellikle popüler olarak tercih edilen kişi sayılarında farklılıklara yol açtı. Uzun yıllar 12 kişilik ve 6 kişilik çatal kaşık bıçak seti anlayışında şekillenen çatal bıçak takımı üretimi son yıllarda 4, 8 hatta 9 kişilik olmak üzere çok da alışılageldik olmayan kişi sayılarıyla beraber çeşitlenmeye başladı. Normalde içerisinde yemek kaşığı, yemek çatalı, yemek bıçağı, tatlı kaşığı ve tatlı çatalı barındıran 12 kişilik 60 parça ve 6 kişilik 30 parça çatal bıçak takımı anlayışı, renkli çatal bıçak takımı konseptinde 6’şar adet yemek kaşığı, yemek çatalı, yemek bıçağı içeren 18 parça ve 6 adet tatlı kaşığı ilavesi ile 24 parça çatal kaşık bıçak takımı anlayışına evrilmişti; fakat kültürel ihtiyaçlar neticesinde 6 kişilik kişi sayısına ek 4 ve 8 hatta 9 kişilik renkli çatal bıçak takımı üretilmeye aynı zamanda ciddi biçimde dünya genelinde kabul görmeye başladı. 4 kişilik setler 4’er adet yemek çatalı, yemek kaşığı, yemek bıçağı, tatlı kaşığı ve tatlı çatalı içerirken 8 ve 9 kişilik setler 8’er ve 9’ar adet yemek çatalı, yemek kaşığı, yemek bıçağı, tatlı kaşığı ve tatlı çatalı içermekte. Bu değişik set içerikleri henüz Türkiye gibi Ortadoğu pazarlarında henüz kendine yer bulamamışken Maddore gibi öncü firmalar ile beraber kısa zamanda kullanıcıların ihtiyaç duyduğu doğru set içerikleri yaygınlaşmaya başlayacaktır. 

 

Her ne kadar şuan Türkiye pazarındaki ürün çeşitliliği renkli çatal bıçak takımı tercihi yaparken ulaşılabilecek model sayısı az olsada özgür ve heyecan verici zarafette sofralar kurmak isteyen tüketiciler için Maddore ailesi tekli set içeriklerinden 12 kişilik set içeriklerine kadar her türlü isteğe cevap verebilecek düzeyde ve detayda ürün çeşitliliği ile bizleri sevdiklerimize sıcak sofralar hazırlarken olabildiğince özgür olma imkanı sağlıyor. 

 

Renkli Çatal Bıçak Takımı Tercihi Yapılırken Düşülen Hatalar

 

Son olarak renkli çatal bıçak takımı alırken düşülebilecek hatalardan bahsetmek kurdukları sofralar aracılığı ile sevdiklerinin kalbini ısıtmayı başaran insanlar için son derece faydalı olacaktır. Her ne kadar renkli çatal bıçak takımları özellikle göz alıcı renkleri ile birçok insanın dikkatini çekse ve hayallerini süslese de yüksek fiyat etiketleri genelde bu ürünlerden uzak durmasına sebebiyet verebiliyor. Bu durumu fırsat bilen bazı üreticiler malesef hiç de hoş olmayan yollara başvurarak 201 paslanmaz çelikten ürettikleri ürünler ile heyecanlı tüketicilerin dikkatlerini ucuz fiyatları ile çekebiliyorlar. Maalesef 201 paslanmaz çelikler ( yapay paslanmaz çelik olarak da adlandırılır ve genelde Çin menşeli ürünlerde karşımıza çıkar) çok kısa sürede üzerindeki altını da boyayıda kusma tehlikesi ile bizi başbaşa bırakır. Doğrudan ağzımız ile temas etmemiz elbette bu durumu çok daha kritik bir hale getirir ve sevdiklerimiz ve kendimizi korumak adına özenle üzerinde durulması gereken bir sorundur. Bu sebeple renkli çatal bıçak takımı alırken mutlaka aldığımız ürünlerin daha yüksek fiyatta dahi olsa 304 kalite paslanmaz çelikten olduğuna emin olmalıyız ki uzun vadede ciddi problemlerle karşılaşmaktan kaçınabilelim. Elbette Maddore ailesi heyecan verici zarif tasarımlarını samimi bir sanatla paslanmaz çeliğe işlerken her zaman siz sevdiklerini düşünenler için 304 kalite paslanmaz çelik kullanmayı ihmal etmiyor. 

 

Bir diğer hata ise renkli çatal bıçak takımı yaparken ürünler üzerindeki kaplamalara dikkat etmemektir. Bazı firmalar (yine özellikle pazardaki açıkları iyi değerlendiren Çinli üreticiler) kullanıcıların görsel algısına çok iyi hitap edebilecek ürün tasarımları ve ucuz fiyatlarla sofralarına tasarım ürünleri çok daha uygun fiyatlarla taşımak isteyen kullanıcıların ilgisini çekiyor. Fakat alınan ürünlerin ucuz olması aynı zamanda ürünler üzerinde uygulanan kaplamaların ucuz olması anlamına gelmekte. Her ne kadar satılan ürünler genel itibari ile sağlık bakanlığı onayı ile satılsa da, uygun fiyatlara yüksek görsel algısı oluşturmak isteyen üreticiler bir şekilde bu bariyeri de aşıyor. Kullandığımız çatal kaşık bıçak takımları doğrudan bizim sevdiklerimizin ağızları ile temas ettikleri için ürünler üzerindeki kaplamaların kalitesi çok daha büyük önem taşıyor. Çatal bıçak takımları üzerinde kullanılan kaplamaların kalitesiz olması halinde kısa zamanda ürünlerde bozulmalar meydana gelerek kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmasının yanında sağlık sorunlarına yol açma ihtimali ile de bizleri karşı karşıya bırakıyor. Maddore ailesi, sevdiklerine çok daha renkli sofralar sunmak isteyenler için renkli çatal bıçak takımı üretirken altın kaplamada kullandığı nano teknoloji ve boyamada kullandığı statik toz boya tekniği ile son derece güvenli, sağlıklı ve uzun yıllar kaliteli kullanımı sunuyor.  


 
Çerez Kullanımı