₺89,90 KDV Dahil
₺154,90 KDV Dahil
₺84,90 KDV Dahil
₺154,90 KDV Dahil
₺419,90 KDV Dahil
₺734,90 KDV Dahil
%43 İndirim
%43İndirim
Ücretsiz Kargo
₺279,90 KDV Dahil
₺504,90 KDV Dahil
%45 İndirim
%45İndirim
Ücretsiz Kargo
₺364,90 KDV Dahil
₺734,90 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
₺419,90 KDV Dahil
₺749,90 KDV Dahil
%44 İndirim
%44İndirim
Ücretsiz Kargo
₺329,90 KDV Dahil
₺609,90 KDV Dahil
%46 İndirim
%46İndirim
Ücretsiz Kargo
₺399,90 KDV Dahil
₺749,90 KDV Dahil
%47 İndirim
%47İndirim
Ücretsiz Kargo
₺589,90 KDV Dahil
₺1.099,90 KDV Dahil
%46 İndirim
%46İndirim
Ücretsiz Kargo
₺444,90 KDV Dahil
₺884,90 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
₺529,90 KDV Dahil
₺1.099,90 KDV Dahil
%52 İndirim
%52İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.599,90 KDV Dahil
₺2.899,90 KDV Dahil
%45 İndirim
%45İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.299,90 KDV Dahil
₺2.349,90 KDV Dahil
%45 İndirim
%45İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.449,90 KDV Dahil
₺2.899,90 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
1 2 3 4 5 6 7 8 9 >

Gold Çatal Bıçak Takımı Satın Alma Rehberi

Gold çatal bıçak takımı konsepti sevgi ile hazırlanan şık ve elegant sofraların mükemmel bütünleyicileri olarak özellikle Ortadoğu kültüründe vazgeçilmez bir biçimde yerini uzun yıllardır koruyor. Çatal bıçak takımları çok uzun zamandır kültürlerin yemek yeme alışkanlıklarında vazgeçilmez bir yere sahip. Çatal bıçak takımları arasında gold çatal bıçak takımları şekilleri ve gösterişli altın sarısı renkleriyle diğer çatal bıçak takımlarına nazaran kendini ön plana koyuyor diyebiliriz. Bu rehberde gold çatal bıçak takımı satın alırken dikkat edilmesi gereken bütün noktalara bir üretici gözüyle değinmeye çalışarak yeni çatal bıçak takımı alma telaşı içinde olanlara yardımcı olmaya çalışacağız. 

Almak İstediğiniz Setin Fiyat ve Parça Sayısı Aralığını Belirleyin Her ürün alındığında olması gerektiği gibi altın çatal bıçak takımlarında da öncelikli olarak alıcılar fiyatlarını göz önünde bulundurmalıdırlar. Golden ve diğer tür çatal bıçak takımları ayrı ayrı veya bir kutu içinde set olarak satılır. Çatal bıçak takımındaki parça sayısı, parçaların kalitesi ve yapıldıkları madde, renkleri (altın renkli çatal ve bıçak takımları gibi) gibi kriterler çatal bıçak takımlarının fiyatlarını değiştirebilecek faktörler.

O halde haydi gelin bu faktörleri inceleyelim.

Alınacak Setin Parça ve Kişi Sayısı

Dönemsel ihtiyaçların ve şartlarının değişikliğinden aile yapısı da nasibini aldı. Önceden geniş nüfuslu aile yapısına sahip olmak toplumun önceliklerinden birisi iken artık ailedeki birey sayıları azalmaya başladı.

Bu durum çatal bıçak takımı üreticilerini değişim yapmaya zorladı. Ailede kurumundaki insan sayısının azalmasıyla birlikte insanların da geleneksel çatal bıçak takımlarına olan ilgisi değişti ve azaldı çünkü çatal bıçak takımlarındaki parça sayısı ihtiyaçtan fazlaydı. Bundan dolayı setlerdeki parça sayıları azalmaya başladı. Bu zamana kadar 12 kişilik 84 parça ve 6 kişilik 42 parça çatal bıçak takımları pazarda daha çok yerini alırken sosyal yaşamdaki değişen yapılar nedeniyle artık 4, 8 ve 9 kişilik çatal bıçak takımları üretime sürüldü. Genellikle içerisinde yemek kaşığı, yemek çatalı,yemek bıçağı,tatlı çatalı ve tatlı bıçağı bulunan 12 kişilik 60 parça ve 6 kişilik 30 parça çatal bıçak takımları yerini yavaş yavaş renkli çatal bıçak konseptinde (gold çatal bıçak takımları örneğinde olduğu gibi) altışar adet yemek kaşığı,yemek çatalı ve yemek bıçağı içeren 18 parça ve opsiyonel olarak tatlı kaşığı içeren 24 parça çatal bıçak takımlarına bıraktı. Bunun yanında zamanla değişen ihtiyaçlara bağlı olarak 4, 8 ve 9 kişilik çatal bıçak takımları da piyasa da yer buldu ve özellikle gold çatal bıçak takımları başta olmak üzere çatal bıçak takımlarına bu yeni yaklaşım dünya genelinde büyük rağbet gördü. Kültürlerine uygun olmasına rağmen golden çatal bıçak takımları ve diğer renkli çatal bıçak takımları Türkiye ve Ortadoğu pazarında yeni yeni yer bulup Batı’daki gibi çok fazla rağbet görmemektir. Bu noktada Maddore gibi kaliteli ve öncü firmalar ile birlikte kullanıcıların ihtiyacı olan doğru çatal bıçak takımları yaygınlaşmaya ve siz kullanıcılara ulaşmaya başlayacaktır.

Ürün Materyalini Tanıyın 

Çelik birbirinden farklı maddelerin bir araya gelerek oluşturduğu bir alaşımdır. En büyük özelliği paslanmaya karşı dirençli olmasıdır ve çatal bıçak sektöründe oldukça fazla kullanılır. Farklı çatal bıçak takımları 18/10, 18/8 ve 18/0 gibi oranlara sahip olabilir. Bu oranlar setteki parçaların içinde bulunan krom ve nikel oranlarını belirler. Bu iki metal de çatal bıçak takımındaki parçalar sertlik kazandırırken nikel ek olarak parçaların aşınmaya karşı dirençlerini ve parlaklığını arttırır. 18/10 ve 18/8 oranlar içeren altın çatal bıçak takımları kullanıcılar için önerilen takımlardır.18/0 oranında nikel olmadığı için parçalarınız aşınmaya karşı dayanıklı olmayacaktır.

Çatal bıçak takımlarının klasikleşmiş materyali çeliğin yanında son zamanlara gold çatal bıçak setleri de bir hayli popülerliğini arttırdı. Altın sarısı renkli bu parçalar uygun fiyatlarla şık bir görünüş sunmanın yanında tüketicilere farklı konularda da avantaj sağlamakta. Öncelikle altının yapısından dolayı gold çatal bıçak takımları aşınmaya karşı oldukça dayanıklı. Bakır gibi diğer elementlerle kaplanan çatal bıçak takımlarının aksine gold çatal bıçak takımları hem sertliğinden dolayı kolay kolay hasar almaz hem de altının aşınmalara dayanıklı olmasında dolayı çizilme gibi görüntüyü bozacak dış etkenlere karşı dayanıklıdır. Altın çatal bıçak takımları ayrıca oksidasyona karşı dayanıklıdır. Başka bir deyişle altın renkli bu şahane ve şık takım bıçak setleriniz paslanma gibi sorunlarla karşılaşmayacak ve sizi uzun yıllar boyunca götürecektir.

Son Dokunuşu Seçin - Parlak ve Mat

Yapılan maddenin kalitesinin yanı sıra maddeye uygulanan parlatma veya matlaştırma teknikleri de çatal bıçak takımları alırken göz önünde bulundurulacak etkenlerden. Altın çatal bıçak takımları da alınırken irdelenmesi gereken bu özellikler birbirinden bazı noktalarda ayrılıyor.

Mat setler göze daha şık geldiği için kullanıcılar tarafından parlak setlere göre daha çok tercih edilmekte. Bunun yanında mat parçaların daha az çizebileceği gibi yanlış bir algı oluşmuş durumda. Çizilme çatal bıçak takımlarında kullanılan malzemelere bağlı olarak değiştiği için aynı maddeden yapılmış mat ve parlak çatal bıçak takımları arasında çizilme konusunda bir fark olmayacaktır. Buna ilaveten altın çatal bıçak takımları dayanıklılığından dolayı mat veya parlak olması fark etmeksizin kendini ön plana koyacaktır.

Çizilmeye ek olarak cilalanmış parçaların mat parçalara göre daha zor kullanıldığı düşünülür.Bu konuda işin içine kullanıcın zevkleri girer. Eğer siz de bir çatal bıçak takımı almak istiyorsanız ve parlak veya mat olmasında konusunda emin değilseniz deneyerek almanızı öneririz.

Çatal Bıçak Takımı Uzunluğu ve Şekli

Gold çatal bıçak takımı alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da çatal bıçak takımındaki parçaların uzunluğu ve şekillerdir. Bu tercihler kültürden kültüre ve yeme biçimlerine göre değişir. Örneğin Amerika’da insanlar bıçağı sağ elle tutarken çatalı sağ elle tutarlar ve yemek için çatalı diğer ellerine alırlar. Avrupalı toplumlarda da bu durumun tersi görülür. Avrupalılar yemeklerinde çatalı ve bıçağı kolay kolay ellerinden bırakmazlar. Bu kültür çatal bıçak takımlarındaki parçaların uzunluğunu da etkilemiştir. Avrupalıların kullandığı çatalların dişleri ve tutma kısmı nispeten daha uzundur.

Uzunluğuna ek olarak alacağınız altın veya diğer çatal bıçak takımları şıklığı da yine bulunan ortamlara göre değişebilir. 

Uzunluk ve şekil kişiden kişiye göre değişen parametreler olduğu için bunun belirli bir formülü bulunmamakta fakat gold çatal bıçak takımları şıklığıyla ve matlık veya parlaklık gibi değişken özellikleri sayesinde her masaya şıklık katabilecek güçte gereçlerdir.

Gold Çatal Bıçak Takımı Modelini Nasıl Seçmeli?

Şekline, uzunluğuna ve parlak veya mat olmasına karar verildikten sonra parçalardaki desenler da çatal bıçak takımlarınızın şıklığına şıklık katabilecek unsurlardan biridir. Altın takım bıçak setlerinin desenleri sade veya gösterişli olabilir. Bu konuda kullanıcının zevkleri devreye girer. Eğer nispeten sade parçalar istiyorsanız daha ince işçilikli parçalar tercih edebilecekken daha gösterişli parçalar istiyorsanız daha kabartmalı ve desenli altın takım bıçak takımları tercih edebilirsiniz.

Burada kullanıcılarımıza verebileceğimiz tavsiye alacakları parçaların uzun yıllar boyunca masadaki diğer unsurlara (tabak, bardak vb.) uyumlu olmasına özen göstermeleridir çünkü golden çatal bıçak takımları dayanıklı yapılarıyla sizinle beraber yıllarca aynı sofrada yemeklerinize eşlik edecektir.

Sonuç olarak altın çatal bıçak takımları şıklığı ve dayanıklılığı ve kullanışlı olmasıyla yıllarca sofranıza eşlik edecektir. Şimdiden bu şık ve destansı takımlarla size afiyetler olsun demek istiyorum.

Çerez Kullanımı